Szybki kontakt


tel/fax: 41 315-10-17
kom: 500-280-115, 535-554-800

e-mail: pkb.bolechowice@interia.pl

e-mail: konrad.kuziel@marmur-bolechowice.pl

Kruszywa drogowe

Oferta » Kruszywa drogowe

Kruszywa drogowe służące do niezwiązanych i związanych hydraulucznie i mechanicznie materiałów stosowanych w obiektach budowlanych i budownictwie drogowym:

  • 0-31,5 mm - mieszanka kruszywa łamanego - kruszywo drogowe otrzymywane podczas procesu siania i kruszenia, nie podlega procesowi płukania ponieważ w ten sposób zachowuje swoje naturalne właściwości zagęszczania, ma zastosowanie przy utwardzeniu dróg, placów oraz służy jako podsypka pod kostkę brukową i asfalt.
  • 0-63,0 mm – mieszanka kruszywa łamanego - kruszywo o ciągłym uziarnieniu na podbudowę. Dzięki swoim wysokim parametrom technicznym służy jako materiał stabilizujący, stanowiąc składnik podbudowy zasadniczej i pomocniczej.
    Ma zastosowanie w podbudowie dróg, placów, itp.
  • 31,5-63 mm – tłuczeń inaczej nazywany szutrem, to kruszywo łamane jednokrotnie, o średnicy ziaren 31,5 mm do 63 mm. Otrzymywany przez łamanie brył kamienia, gruzu ceglanego itp. Charakteryzuje się szeroką powierzchnią, a jego ziarna mają kształt ostrosłupa  lub sześcianu. Tłuczeń znajduje zastosowanie w nawierzchniach drogowych, podsypkach nawierzchni kolejowych i jako składnik betonu.
  • 63-100 mm – kamień łamany materiał odsączający o granulacji 63 mm do 100 mm doskonale nadaje się do utwardzania wszelkich podmokłych, zaglinionych, piaszczystych terenów, wykorzystywany jest do budowy dróg, mostów, nasypów itp.